BMI Kalkulačka a kondice

BMI ( Body mass index ) - index tělesné hmotnosti

Tato kalkulačka Vám poslouží k úplně základnímu srovnání, zda-li je Vaše váha přiměřená k Vaší tělesné výšce.
K tomu je použita metoda hodnocení tělesné hmotnosti dle indexu BMI (Body Mass Index).

Do kalkulátoru zadáte Vaši hmotnost (kg) a výšku (cm) a kalkulačka Vám hned sdělí výsledek, kterým jev ypočtená hodnota BMI. Tento ukazatel považovat jen za hrubě orientační.

Objektivní a detailní hodnocení vaší kondice můžete získat měřením kompozice vašeho těla na přístroji Jawon IOI 353 v mé poradně.

Objednat předem se můžete ZDE.

hiddenppath hiddenppath

Pohlaví


Věk
kilogramy (kg)
centimetry (cm)

Níže v tabulce naleznete, do jaké kategorie patří Vaše hodnota BMI, zda je Vaše tělesná hmotnost v normálu, či zda se ve Vašem případě jedná např. jen o pár nadbytečným kilogramů :

BMI Kategorie Zdravotní rizika
< 18,5 podváha vysoká
18,5 – 24,9 normální váha minimální
25,0 – 29,9 nadváha lehce zvýšená
30,0 – 34,9 obezita I. stupně středně vysoká
35,0 – 39,9 obezita II. stupně vysoká
> 40,0 obezita III.stupně velmi vysoká

Komentář k Vašemu výsledku:

Index BMI slouží opravdu pro prvotní hrubé srovnání Vaší hmotnosti a výšky se zbytkem populace, avšak neřeší zda v případě nadváhy je Vaše hmotnost tvořena převážně tukem či svalovinou.

Podrobnější informace:

Pro získání této a dalších důležitých informací doporučuji navštívit osobně moji poradnu, kde tyto a další faktory složení Vašeho těla rychle a bezbolestně změříme na speciálním k tomu určeném přístroji a zároveň se Vám dostane podrobného vysvětlení a odpovědí na otázky spojené se složením Vašeho těla, zdravotními riziky a možnostmi řešení Vaší aktuální situace.

Upozornění na rizika:

Podle klasifikace BMI schválené světovou zdravotnickou organizací WHO je nadváha a obezita spojena s třikrát větším rizikem vzniku cukrovky (diabetes mellitus II. typu), ischemické choroby srdeční, hypertenze, mozkové cévní příhody, kardiovaskulárních onemocnění a degenerativních onemocnění pohybového aparátu a dalších nemocí.

Doporučení:

Už jen preventivní návštěvou poradny uděláte první správný krok k tomu, abyste získali přehled o vývoji Vašeho zdraví a možných rizicích. Doporučuji tento krok neodkládat až na dobu, kdy se ocitnete v péči lékaře s jednou z výše uvedených diagnóz. Shodit nějaké to kilo není jen hezké, ale hlavně pro zdraví užitečné, zvažte to.
Rozhodnutí řešit problém je už polovinou jeho úspěšného řešení . . .