Prázdniny utekly jako voda a věřím, že si většina z vás užila opravdu pohodové léto v sedle bicyklu. Protože se koncem prázdnin a z kraje září vrátilo pravé letní počasí, tak mnozí vyrazili ještě kempovat nebo na vodu, a tak jsme v užším kruhu plni energie šlápli opět do pedálů při startu další rekreační cyklistické akce s názvem „Chaloupka na kolech č.04/2016“.

V nedělním poledni 4.9.2016 jsme hned po startu v Country Clubu Chaloupka opět jako minule zamířili na cyklostezku vedoucí stoupáním kolem Kožovy hory na Braškov a kolem obce Valdek dál pohodovým klesáním na okraj Horního Bezděkova, kde po průjezdu golfovým resortem následoval další pěkný sjezd krásnou lesní partií až do Malých Kyšic na první zastávku v místním pensionu Lika. Odtud jsme sjeli do údolí Kačáku a tentokráte jsme pouze projeli bez zastávky kolem restaurace Netopýr v Poteplí. Odtud nás čekala příjemná cesta údolím Kačáku po turistické cestě až na okraj Dolního Bezděkova.

Po jeho průjezdu jsme pokračovali asi 3 km přes Družec do obce Doksy, kde jsme zastavili v místním občerstvení „Na zahrádkách“. Čas tady při tématech z výživové poradny příjemně plynul a tak jsem s jistotou, že hrozící bouřku odnesl vítr pryč, vyrazili na posledních zhruba 6 kilometrů, které nás po kladenské cyklostezce dovedly bezpečně zpět do výchozího místa v Chaloupce www.facebook.com/hospudkachaloupka .

Na rozdíl od minulých výletů nutno zdůraznit, že tentokráte se počasí opravdu vydařilo a letní atmosféru výletu jsme si vychutnali až do dna a rádi na tento výlet budeme vzpomínat.

Byl opravdu pěkně prožitý sluncem zalitý den na kolech . . .
Byl opravdu pěkně prožitý sluncem zalitý den na kolech . . .

Takže pokud se rádi svezete rekreačním tempem přírodou na kole, ale samotným se vám nechce, tak sledujte můj web www.poradna-raisler.cz , kde se určitě co nevidět objeví pozvánka na další cyklistickou akci „Chaloupka na kolech“ a nebo se můžete rovnou zastavit v Chaloupce, kde si pozvánku přečtete na informační tabuli, případně vám podá více informací zdejší milá obsluha.
Přeji vám pohodové kilometry ujeté v klidné přírodě babího léta v sedle vašeho bicyklu  . . .

Miloš Raisler