Měsíc utekl jako voda a jestli jsem minule všem popřál pěkný začátek léta v sedle bicyklu, pak se dá říci, že jsme zůstali v sedlech i v plném proudu prázdninových dovolených a byť v užším kruhu, tak jsme opět plni energie šlápli do pedálů při startu další rekreační cyklistické akce s názvem „Chaloupka na kolech č.03/2016“.
V nedělním poledni 17.7.2016 jsme po krátké přípravě rozhodli o změně dosud tradičního směru trasy vedoucího k rybníku Záplavy, a to na opačnou světovou stranu, tedy směrem na Horní Bezděkov a Poteplí. Na rozdíl od dosud tradiční, celkem dost rušné cyklostezky z velké části využívané i bruslaři, nás nově zvolený směr zavedl na cesty většinou bez asfaltového povrchu se šotolinou, kde po dešti nechybí občas ani nějaké to blátíčko, což nevadilo ani těm, kteří zrovna neměli na kolech blatníky.
Hned po startu z Country Clubu Chaloupka jsme se napojili na cyklostezku vedoucí stoupáním kolem Kožovy hory na Braškov a kolem obce Valdek dál pohodovým klesáním na okraj Horního Bezděkova, kde po průjezdu golfovým resortem následoval další pěkný sjezd krásnou lesní partií až do Malých Kyšic na první zastávku v místním pensionu Lika. Odtud jsme sjeli do údolí Kačáku a déšť jsme přečkali pod slunečníkem v restauraci Netopýr v Poteplí. Odtud nás čekalo táhlé stoupání lesem na Horní Bezděkov. Počasí jako již tradičně bylo bohaté na dešťové přeháňky a vlhkost vzduchu 80% spolu s teplotou kolem 20oC vytvářela při jízdě lesem dojem jakéhosi pralesního klimatu.
Z Horního Bezděkova nás čekal už jen rovinatý terén a sjezd z Kožovy Hory zpět do Kladna, kde jsme s díky přivítali občerstvení z rukou milé obsluhy Country Clubu Chaloupka, která je už tradičně zázemím našich akcí. Po dojezdu jsme se shodli na tom, že změna trasy byla dobrou volbou a učinila výlet opět zajímavějším, takže uvidíme, kam se vydáme příště . . .
Před startem v Chaloupce

Zastávka v Malých Kyšicích
Zastávka v Malých Kyšicích

Takže pokud se rádi svezete rekreačním tempem přírodou na kole, ale samotným se vám nechce, tak sledujte můj web www.poradna-raisler.cz , kde se určitě co nevidět objeví pozvánka na další cyklistickou akci „Chaloupka na kolech“ a nebo se můžete rovnou zastavit v Chaloupce, kde si pozvánku přečtete na informační tabuli, případně vám podá více informací zdejší milá obsluha.
Přeji vám prázdniny plné klidu a pohody a hodně kilometrů v sedle vašeho bicyklu  . . .

Miloš Raisler