cyklovylet-kladno-02
Těsně před startem

Po letošní úspěšné květnové premiéře se v neděli 19. června 2016 konala letos další, v pořadí druhá rekreační cyklistická akce s názvem „Chaloupka na kolech č. 02/2016″.

Díky příznivému počasí a fajn zážitku z květnové jízdy jsme se sešli tentokrát ve dvojnásobném počtu než před měsícem, kdy nám počasí příliš nepřálo a kdy mnozí ještě ani nestačili vyvést na denní světlo svá kola zahálející přes zimu ve sklepích a na půdách.

Celkem se účastnilo osm příznivců rekreační cyklistiky. Zastoupení mužů a žen bylo vyrovnané, tedy v poměru 4:4. Jeden cyklista se k nám připojil až cestou, protože ráno ze samé nedočkavosti nevydržel a vyrazil na individuální přípravu dříve, takže se k nám pak připojil již v plném tempu.

Tradiční zastávka u rybníka „Záplavy“ byla v pěkném počasí opravdovým relaxem a cyklistovo oko se mohlo za odměnu pokochat opravdu malebnou kvetoucí jarní krajinkou. Plány na lehké prodloužení trasy nám ale zhatily ženoucí se bouřkové mraky, takže jsme raději včas vyklidili pole a usilovným tempem šlapali zpět na Kladno do cíle, odkud jsme rovněž v poledne také vyjeli, a tím byla restaurace Chaloupka. Nikdo nakonec nezmoknul a i přes drobné šrámy při pádu vedoucího výpravy dorazili všichni ve zdraví, v dobré náladě a s plánem příští akci obohatit o další dosud nepoznané úseky kladenských cyklostezek, které jsou pro rekreační cyklistiku ušité přímo na míru.

cyklovylet-chaloupka-02
Na trase kladenské cyklostezky

Takže pokud se rádi svezete rekreačním tempem přírodou na kole, ale samotným se vám nechce, tak sledujte můj web www.poradna-raisler.cz , kde se určitě co nevidět objeví pozvánka na další cyklistickou akci „Chaloupka na kolech“ a nebo se můžete rovnou zastavit v Chaloupce, kde si pozvánku přečtete na informační tabuli, případně vám podá více informací zdejší milá obsluha.

Přeji vám pěkný začátek léta v sedle vašeho byciklu 🙂 . .

Miloš Raisler