cykliste-vylet-01
Zdravé jádro v Chaloupce před odjezdem.

Po loňské úspěšné premiéře se v neděli 15. května 2016 konala letos první rekreační cyklistická s názvem „Chaloupka na kolech“. Proč právě tento název?

Název „Chaloupka“ nosí již řadu let velmi oblíbená hospůdka nacházející se na Výhybce, v klidné části města Kladna. Kromě skvělé kuchyně a milé obsluhy se tu také schází fajn parta lidí se smyslem pro humor a aktivní způsob života. A tak není ani divu, že tu vznikla myšlenka jejíž realizace na sebe nenechala dlouho čekat. Cílem akce byl kolektivní zážitek spojený s jízdou na kole pěknou přírodou kladenských lesů, možnost poklábosit, udělat si pěkný den, dostat se do pohody, někde se zastavit a přitom udělat aspoň něco málo pohybem pro své zdraví.


Na zpáteční cestě se postupně počasí vylepšilo a vykouklo i sluníčko.

Trasa a tempo byly voleny tak, aby se mohli účastnit i ti, kteří nechávají svá kola spíše zahálet někde doma ve sklepě, takže to většinou nejsou žádní trénovaní cyklisté. Hlavně pro ně je taková akce vhodnou příležitostí si sednout na kolo a projet se tak, aby jim to opravdu udělalo radost.

Protože aktuální předpověď počasí a jeho stav při startu ve 12.00 hodin u Chaloupky nebyly příznivé, z původních přihlášených odstartovalo i přes nepřízeň počasí zdravé jádro kolektivu o počtu 4 cyklistů. Během výletu sice pár minut lehce pršelo, ale v zápětí nás při teplotě kolem 10oC odměnilo za naše odhodlání slunce svými hřejivými paprsky. Příjemnou přestávku jsme si udělali v restauraci „Racek“ v Srbech ležících v malebné přírodě u rybníka „Záplavy“. Cesta zpět nám příjemně uběhla a po dojezdu do Chaloupky jsme za již příjemného slunečného počasí a v dobré náladě všechny zážitky rozebrali a řekli si, že brzo uděláme další podobnou akci s větší účastí

Takže pokud se rádi svezete rekreačním tempem přírodou na kole, ale samotným se vám nechce, tak sledujte můj web, kde se určitě co nevidět objeví pozvánka na další cyklistickou akci „Chaloupka na kolech“ a nebo se můžete rovnou zastavit v Chaloupce, kde si pozvánku přečtete na informační tabuli, případně vám podá více informací zdejší milá obsluha.

Přeji vám pěkné jaro v sedle vašeho bicyklu 🙂

Miloš Raisler